Okap kuchenny do zabudowy
Praktycznie w każdej kuchni znajdziemy okap, którego zadaniem jest pochłanianie zapachu oraz wilgoci podczas gotowania dań. Sklepy oferują wiele rodzajów oraz modeli okapów do zabudowy. Jak zatem wybrać najlepszy okap kuchenny do zabudowy?
2018-07-12, 08:05

Rodzaje okapów

Dostęp w sklepach ze sprzętem AGD okapy możemy podzielić na kilka rodzajów. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest okap kuchenny do zabudowy teleskopowy. Cechuje się on stosunkowo niedużym gabarytem oraz funkcjami jakie spełnia, czyli wyciągu i pochłaniacza. Innymi rodzajami są okapy sufitowe i podszafkowe, które również są niewielkie i wydajne. Te trzy rodzaje praktycznie nie ingerują w nasze wnętrze, ponieważ są niewidoczne. W przypadku gdy mamy więcej miejsca i nie ma konieczności ukrycia urządzenia możemy wybrać okap kuchenny do zabudowy kominowy, przyścienny lub wyspowy. Najbardziej popularne marki jakie znajdziemy w sklepach to Smeg, Nodor, Falmec oraz Faber.

Okap kuchenny do zabudowy kominowy

Parametry okapów

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na parametry jakie ma samo urządzenie. Jednym z ważniejszych jest wydajność. Dobieramy ją w zależności od wielkości pomieszczenia, w którym będzie okap. Im większa wydajność tym lepiej będzie on sobie radził z pochłanianiem zapachów oraz wilgoci. Kolejnym czynnikiem będzie głośność okapu. Im większa wydajność tym będzie on głośniejszy. Urządzenie pracujące z głośnością poniżej 48 dB można uznać za mało uciążliwe.

Okap kuchenny do zabudowy

KONTAKT / AUTOR
Planedo
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.